Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
31 postów 32 komentarze

robert89

robert89 - Informacje ze świata

Dlaczego Anders ratował żołnierzy SS Galizien?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pytanie do historyków. Ma ktoś więcej info na ten temat?

pl.wikipedia.org/wiki/14_Dywizja_Grenadier%C3%B3w_SS_%281_ukrai%C5%84ska%29

KOMENTARZE

 • ...
  Po pierwsze primo byli obywatelami II RP.
  Po drugie primo wydanie ich ruskim równało się rozwałce bez sądu.
  Po trzecie primo żaden funkcjonariusz państwa nie ma prawa wydać swojego obywatela obcemu państwu.
 • @korwinista 18:04:57
  No, ale oni mordowali Polaków. Nie wszyscy pewnie, ale nie zrobiono żadnej weryfikacji. Ucielki na Zachód i głoszą głupoty.
 • .
  Niestety, ale niski poziom elit politycznych i wojskowych to także okres przedwojenny, od zacofania militarnego, po bohaterską ucieczkę przez Zaleszczyki, po to zachowanie.
  To co pisze korwinista tylko to potwierdza, że lepiej w Polsce nie będzie, im wieksza durnota, tym głosniejsze "Bóg, Honor i Ojczyzna", gdy realnie zawsze wychodzi im "klerykalizm, ucieczka i dawanie dupy".
 • do 1939 r byli formalnie obywatelami polskimi lecz się tego obywatelstwa wyrzekali bardziej niż bermanowcy i palestyńscy dezerte
  Anders chronił i "zezwalał " na zorganizowane dezercje wcielonych do Korpusu przez NKWD kandydatów na nowohebrajczyków oraz dodatkowo ich dozbrajał i zaopatrywał jak Piłsudski, któremu za organizowanie i szkolenie oraz uzbrajanie ochotników dlo sjonistycznej kolonizacji Palestyny hitlerowcy postawili wartę chonorową w jego krypcie na Wawelu.
  Odgrywając rolę nowoczesnego Mojżesza powierzoną mu przez Stalina Anders zdradził nie tylko aliantów ale i Polakow. Żydowscy dezerterzy walczyli początkowo a angielswkimi kolonizatorami a gdy gen Rommel przegral blitkrieg ol Egipt i Palesnynę wstążpili do armii angielskiej w akompaniamencie propagandyu polskiego antysemityzmu andersowcow.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031