Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
31 postów 32 komentarze

robert89

robert89 - Informacje ze świata

Patriotyzm vs Katolicyzm

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeden z największych mitów to taki, że polskość to katolicyzm. Nie ma żadnego argumentu na to, żeby jakikolwiek kościół był finansowany z budżetu państwa.

Zbiór ciekawych linków i komentarz:

 

Watykan ratował SS-manów. Czy zbieg okoliczności, że B16 był w Hitlerjugend?

//www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/papiez-chce-swiatowej-wladzy-nad-finansami,20927,1

A w swojej encyklice pisze o potrzebie utworzenia rządu światowego (strona Watykanu pkt. 67 : //www.vatican.va/holy_father/benedict_xvi/encyclicals/documents/hf_ben-xvi_enc_20090629_caritas-in-veritate_pl.html)

-katolicka targowica miała błogosławieństwo Watykanu

- rozbiory, Watykan kazał nam być posłusznymi zaborcom, tylko Turcja ich nie uznała

- naciski Watykanu na Polskę, żeby spełniła rządania Hitlera

interia360.pl/artykul/watykan-a-polska-w-1939-roku,30407

//www.rumburak.friko.pl/ARTYKULY/religia/nazizm/polska_pius.php

//katerina.nowyekran.pl/post/79318,ciekawy-list-list-prezydenta-stanow-zjednoczonych-usa-harry-ego-trumana-do-papieza-piusa-xii-w-watykanie-napisany-po-zakonczeniu-ii-wojny-swiatowej

“Do najbardziej odpowiedzialnych za tragedię mojego kraju należy Watykan. Zbyt późno uświadomiłem sobie, że prowadziliśmy politykę zagraniczną służącą egoistycznym interesom Kościoła katolickiego.” Józef Beck, szef MSZ II RP

Źródło: Władysław Pobóg-Malinowski, Na rumuńskim rozdrożu (fragmenty wspomnień), Warszawa 1990, wyd. Warszawska Oficyna Wydawnicza GRYF, s. 81.

Czy wreszczie nauczymy się, że interes państwa i interes Watykanu to dwie różne rzeczy? Czy jak już powstanie rząd światowy to wszyscy Katolicy oddadzą niepodległość? Co to za patriotyzm jeśli ostrzega się przed Brukselą a chce się oddać suwerenność Rzymowi?

KOMENTARZE

 • @rerak 16:13:41
  Argumenty się skończyły, co? :DDDD
 • @robert89 16:20:36
  //Argumenty się skończyły, co? //


  Czy mądry wchodzi w dialog z idiotą?
 • @circonstance 16:26:27
  Czyli mądry to ten, który nie ma argumentów? No co? Watykan nie naciskał na Polskę, żeby oddała Gdańsk? Masz na to jakiś argument? Nie, jesteś debilem, któy nie ma nic do powiedzenia i się z tego cieszy.
 • Widzisz, patrioci Watykanu w akcji, ranisz to co im do głów wpojono.
  Prawdą jest, że Polska nie raz była wierną córką Watykanu, podczas gdy Watykan był jej wyrodną matką. Wspomnijmy kilka faktów historycznych jak:
  Mieszko oddaje ziemie Polskie pod władanie Papieżza, a ten jako lenno oddaje je Mieszkowi, co powoduje obowiązek Kościoła bronienia Polski, za co corocznie płacimy Watykanowi Świętopietrze. Jednak jak ta opieka wyglądała? Po reakcji pogańskiej zdrajca Kazimierz Mnich zwany PR-owo Odnowicielem na mieczach rycerzy niemieckich, przy współdziałaniu księcia ruskiego Jarosława Mądrego oddaje Polskę pod władanie niemieckie tworząc drugą władzę, biskupią. Dopiero Bolesław Szczodry umiejętną polityką spod tych zaborów umiejętnie rozgrywając walkę między papieżem a cesarzem niemieckim Polskę z tych zaborów wyrywa. Niestety karząc zgodnie z prawem zdrajcę Stanisława (dziś patrona Polski) naraża się, co kończy się wygnaniem.
  Władysław Jagiełło pokonując pod Grunwaldem niszczący nas zakon katolicki o mały włos nie został ekskomunikowany z Kościoła, bo ośmielił się przeciwdziałać interesom Kościoła odcięcia Polski, Litwy od Bałtyku, co planowały dwa zakony Krzyżaków i Kawalerów Mieczowych. Dopiero energiczne działanie Zawiszy Czarnego (za co go mocno szanuję) i obietnica przetrzepania skóry papieżowi, jeśli nie będzie szanował Króla Polski to niebezpieczeństwo odpędziło. Syn Władysława Jagiełły, Władysław Warneńczyk jako król Węgier zabezpieczył swoje ziemie przed działaniem Turcji wygraną wojenną oraz odpowiednimi umowami, jednak legat papieski nalega do ich zerwania, w rezultacie Władysław stał się Warneńczykiem a najprawdopodobniej jego głowę Sułtan przez jakiś czas w miodzie przechowywał jako głowę głupca, co Kościoła słuchał.
  Na prośbę Watykanu król Sobieski z wojskami dokonuje odsieczy Wiedeńskiej ratując Austrię i w sumie Watykan przed Turkami i islamizacją. W niecałe 100 lat później bez sprzeciwu Kościoła Austria z innymi mocarstwami dokonuje pierwszego rozbioru Polski. Watykan nie sprzeciwiał się kolejnym rozbiorom naszego kraju i równocześnie potępiał wszelkie nasze próby wyrwania się spod władzy okupantów błogosławionych przez Watykan (powstanie Listopadowe, Styczniowe).
  Watykan również nie potępił agresji Niemców na Polskę w 1939, no bo co mu kraj, w którym i tak ciemni poddani Watykanu będą uważali że wszystko zawdzięczają Kościołowi, a tych co mówią prawdę będą, jak to "circ" nazwałaś "idiotami". Bądź sobie niewolnicą ludzi, którzy zawsze na nas z pogardą patrzyli, co mi tam.
  Prawda jest taka, że nasi ojcowie nigdy wiary ojców nie zdradzili. O czym świadczą święta wypływające z czystej wiary przedchrześcijańskiej, jak Wigilia, II dzień świąt Wielkanocy, Gromnica (Matka Boska Gromniczna", Zielone Świątki, Kupała (św Jana) Dożynki i wiele innych).
 • @Zawisza Niebieski 17:54:06
  Mnie najbardziej wkurza fakt zawłaszczenia przez kościół tradycji 3-maja. Cały ówczesny kościół zaangażował się po stronie konfederacji targowickiej. Trzej biskupi (Kossakowski, Massalski i Poniatowski) zostali zgładzeni, jednak jak twierdzili współcześni o 60 za mało.

  Śmierć watykańskiej agenturze!!!! Każdy kubeł zimnej wody działa na nich jak płachta na byka andaluzyjskiego.
 • @rerak 18:40:38
  Nie spocznę zanim stolica polskiego kościoła katolickiego nie będzie w Polsce. Polakom od wieków się to należy.
 • @robert89 16:35:53
  A znasz wszystkie okOliczności takich ewentualnych nacisków, mędrku za 3 grosze? Wyciągasz jeden fakt z całej układanki, bo Ci pasuje do tezy - a tą skąd masz? Uprawiasz tu żenadę dla najgłupszej ciemnoty i dlatego mądry z Tobą nie dyskutuje. Nie ma dialogu z kimś, kto w pijackim widzie wymachuje sztachetą, a niestety taki styl dyskusji wybrałeś.
 • nihil novi
  Czasem interesy Watykanu (państwa, a nie "katolicyzmu", jak napisał w tytule autor) były zbieżne, innym razem rozbieżne z interesami polskimi. Nie ma w tym nic szczególnie zdumiewającego.
 • @circonstance 16:26:27
  Wasza mądrość jest nie widoczna.
  Pokażcie ją bo inaczej to normalni myślący Polacy będą Was postrzegać za agentów Watykanu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031