Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
31 postów 32 komentarze

robert89

robert89 - Informacje ze świata

Ukryta historia Polski i Słowian

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ocenzurowana historia naszych przodków przed przyjęciem chrztu.

Kto myśli, że cywilizacja u nas zaczęła się w 966 r. jest w błędzie. Chrześcijaństwo było narzędziem dzięki, któremu starano podbić Słowian. A gdy przyjeliśmy już chrzest to wcale nie był obrządku łacińskiego.

Warto sobie zadać pytania:

Dlaczego Rzymianie podbijając Europę zachodnią nie przesli Karpat?

Co stoi za terminem "białej plamy" w archeologii ziem polskich?

Czy Polacy, jako cześć Słowian stworzyli wysoko rozwiniętą cywilizację nie tylko w XVI w.?

Czy warto znać naszych przodków i ich kulturę a nie przyjmować jako punktu wyjścia wstąpienie w niemiecką strefę wpływów w X w.?

//svasti.org/cd/Izwor/Leledrag.htm

KOMENTARZE

 • Choć to ogromne uproszczenie, chrystianizacja była drugą formą podboju Europy przez
  Cesarstwo Niemieckie. Pierwszą zastosowano do Słowian Zachodnich germanizując ich, drugą zastosowano do nas, poprzez zbudowanie drugiej, równoległej władzy (kościelnej) podporządkowanej wtedy władzy Cesarstwa Niemieckiego. Poprzez Kościół szczególnie zakony, nie podlegające władzy Episkopatu Cesarz Niemiecki mógł kontrolować księcia.
  Na ziemiach Polski wielokrotnie powstawały wysokie kultury. W okresie, gdy w Egipcie powstawały piramidy, w Wielkiej Brytanii Stonehenge, u nas powstawały megalityczne grobowce kujawskie, będące świadectwem wysokiej kultury i prężnej gospodarki tego okresu na naszych ziemiach. Mamy również Krzemianki Opatowskie, świadectwo wysokiej kultury technicznej "polskiego" neolitu. Weźmy świątynie słowiańskie, Łysiec czy Ślęża, znajdujemy tam rzeźby, pielgrzym, niedźwiedź, człowiek z rybą. To również świadectwa wysokiej kultury materialnej na naszych ziemiach. Przypisywane są one celtom.
  Prawdą jest, że w dokumentach rzymskich jednoznaczne świadectwa imion słowiańskich pojawiają się dopiero ok. w V, ale znowu genetyka lokuje bardzo starą haplogrupę, podgrupę haplogrupy identyfikowanej ze Słowianami, która wywodzi się z naszych ziem. Tak więc pytanie, czy Słowianie naszli na nasze ziemie w ramach wędrówki ludów, czy to ludność rdzenna, która rozwijając się zaczęła przeć na południe i w ten sposób w V w. pojawiła się w zapisach Cesarstwa Rzymskiego. Zaś te wędrówki ludów, które znajdujemy w legendach np. legenda o założeniu Gniezna, to ślad wędrówki mniejszych grup. Z zapisów Nestora np. można wywnioskować, że nasi Piastowie to potomkowie słowiańskich władców Kijowa wypędzeni przez wikińskich Rusów (Rurykowiczów), tworzących szlak komunikacyjny między Bałtykiem a Konstantynopolem. Obecność Polan zarówno w okolicach Kijowa jak i w Wielkopolsce potwierdza Geograf Bawarski.
  Tak więc wysoko postawionych cywilizacji na ziemiach Polski było wiele, czy były słowiańskie?
  Ale również chrystianizacja natrafiła na silną kulturę, już na pewno słowiańską, gdyż nie potrafiło narzucić świąt chrześcijańskich a tylko narzucić im znaczenia chrześcijańskie. Wigilia (święto zmarłych), Śmigus Dyngus, Zielone Świątki, Kupała, Gromica (znana jako Matki Boskiej Gromnicznej) i wiele innych.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031